O krok zpět

Potrubí litinové

 
86
Název Potrubí litinové
Barvahnědá
VelikostPN10, PN16
Materiállitina
RozměryDN 80 - 2000
 

Popis produktu

Potrubí z tvárné litiny (GGG):

Trouby z tvárné litiny se používají jako vodovodní nebo kanalizační potrubí.

Potrubí z tvárné litiny má schopnosti přetvářet se pod zatížením a tím odolávat např. Velmi vysokým vnitřním tlakům nebo velké dopravní zátěži.Tvárná litina je houževnatá slitina železa a uhlíku, tekuté železo se upravuje hořčíkem. Trouby a tvarovky z tvárné litiny jsou z hlediska statiky považovány za ohybově měkké nebo flexibilní. Kovový materiál, jakým je tvárná litina, si své mechanické vlastnosti zachovává po celou dobu životnosti. Proto jsou potrubní systémy z tvárné litiny i po desetiletí bezpečné a odolné zátěži.

Důležitou roli u litinového potrubí mají spoje:

- Násuvný hrdlový spoj TYTON (pro všechny typy litinového potrubí) - tento spoj je odolný proti prorůstání kořenů a je vysoce zatížitelný, použití pro přímé úseky potrubí. V lomech je nutné provést betonové zajišťovací bloky pro zachycení podélných axiálních sil.

- Jištěné násuvné spoje BRS - spoj je vysoce zatížitelný a může být  použit pro extrémní aplikace. Skládá se z TYTON SIT-PLUS jistícího těsnícího kroužku, který je opatřen zakusovacími břity ze šlechtěné oceli. Nedílnou součástí dodávky je také označovací kroužek. Odpadá použití  betonových zajišťovacích bloků.

- Jištěné násuvné spoje BLS - skládá se z TYTON těsnění a BLS zajišťovacích litinových segmentů. Volný konec trouby je opatřený návarkem. Použití pro vysoké tlaky, bezvýkopové technologie, shybky a vedení potrubí  v kolektorech a chráničkách. Výhodou je rychlá snadná montáž a flexibilita. Tato vlastnost je vyžadována při pokládce potrubí moderními metodami bezvýkopových technologií, jako jsou horizontální vrtání, berstlining, raketové pluhování, popřípadě u potrubí shybek při křížení vodních toků. U nadzemních potrubí, jako např. mostních potrubí, kde spoje musí vyrovnávat vzhledem k teplotním výkyvům délkové změny, je optimálním technickým řešením právě spoj BLS.

Naše společnost spolupracuje s níže uvedenými výrobci a jejich kompletní sortiment naleznete na:

Duktus litinové systémy s.r.o. http://www.duktus.cz/

DORG, spol. s r.o. http://www.dorg.cz/

SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o. http://www.trubnisystemy.cz/

TOPAGRI s.r.o.  http://www.topagri.cz/

 

Soubory ke stažení

 
 
 
 
Copyright © 2013 HAK velkoobchod s. r. o.
Powered and created by E-WORKS :: web studio | XHTML 1.0 | CSS 2