O krok zpět

Potrubí HDPE RC

 
63
Název Potrubí HDPE RC
Barvadle typu
VelikostPN6, PN10, PN16
MateriálHDPE RC
Rozměryd25 - 630
 

Popis produktu

  • HDPE RC jednovrstvé (typ 1 dle PAS 1075)


Jednovrstvé, homogenní potrubí po celém průřezu z materiálu PE100-RC černé barvy. Potrubí je určeno na pokládku v zeminách třídy rozpojitelnosti a těžitelnosti R5, R6, F, S, G dle ČSN 73 6133. Dále se může ukládat v kamenité zemině za předpokladu obsypu zeminou třídy R5, R6, F, S, G. Potrubí plní svoji funkci s poškozením tloušťky stěny do max. 10%. Materiál PE100-RC zaručuje svařitelnost s materiály PE80 a PE100 natupo i elektrospojkami.

  • HDPE RC dvou a vícevrstvé (typ 2 dle PAS 1075)


Potrubí je určeno na pokládku do otevřených výkopu bez pískového obsypu, sanační technologie a speciální pokládku potrubí. Dvě neoddělitelně spojené vrstvy zaručují odolnost proti mechanickému opotřebení. Třívrstvé neoddělitelné propojené potrubí zaručuje vysoké mechanické vlastnosti.

Všechny typy trubek z PE100-RC se vyznačují vysokou náročností zkoušek kontroly materiálových vlastností, která je rozhodující pro parametry životnosti potrubí stanovenou normou na max. 100 let.

Základní vlastností PE100-RC oproti standardnímu PE-100 je zvýšená odolnost materiálu proti pomalému šíření trhliny při zachování dlouhodobé tlakové odolnosti PE100 a tím dosažení vysokých úrovní dlouhodobé odolnosti a životnosti hodnot pevnosti ve ztížených podmínkách. 

Pro zásyp všech trubek z materiálu PE100-RC lze použít libovolný hutnitelný výkopový materiál, na velikosti a tvaru zrn nezáleží. Zásypový materiál nesmí pouze obsahovat součásti, které by svou hmotností mohly být příčinou stlačení průměru trubek a snížení průtoku.

Potrubí z materiálu PE100-RC je díky vynikajícím vlastnostem materiálu vhodné pro náročné pokládkové technologie včetně bezvýkopových: bezpísková pokládka do výkopu, burstlining, pluhování, řízené vrtání, protlaky, frézování, relining.

 

Soubory ke stažení

 
 
 
 
Copyright © 2013 HAK velkoobchod s. r. o.
Powered and created by E-WORKS :: web studio | XHTML 1.0 | CSS 2