O krok zpět

Potrubí HDPE RC s PP pláštěm

 
55
Název Potrubí HDPE RC s PP pláštěm
Barvadle typu
VelikostPN6, PN10, PN16
MateriálHDPE RC + PP
Rozměryd25 - 630
 

Popis produktu

  • HDPE potrubí RC s ochranným pláštěm z polypropylénu:

Vodovodní tlakové potrubí z PE 100 z materiálu RC – (resistant to crack – odolný vůči prasknutí) s ochrannou vrstvou z PP. Potrubí je vyrobeno z nového materiálu PE 100 RC, což je materiál mimořádně odolný vůči bodové zátěži a následnému šíření trhliny stěnou trubky. Potrubí je navíc opatřeno ochranným pláštěm z PP a odpovídá zatřídění dle PAS 1075 typu III. Ochranný plášť je vyroben ze speciálního PP, který umožňuje potrubí svařovat bez nutnosti odstraňovat ochranný plášť při svařování metodou "natupo".

Tento typ potrubí je v současné době na technologickém vrcholu tlakových trub a je možné ho použít jak pro pokládku do otevřeného výkopu bez pískového obsypu a zejména pro všechny typy bezvýkopových technologií (relining, burstlining, HDD..).

Způsob výroby: pomocí vytlačování ze dvou nezávislých extrudérů. Jeden vytlačuje jádro trubky z PE a druhý extrudér vytlačuje ochrannou vrstvu z PP.

Barevné provedení, rozlišení: Jádro potrubí se vyrábí v černé barvě, ochranná vrstva je v barvě modré pro pitnou vodu a červenohnědé pro tlakovou kanalizaci.

Sortiment tvarovek: Pro spojování se používají standardní vstřikované tvarovky pro svařování na tupo a elektrotvarovky, které jsou vyráběny ve velké šíři sortimentu. Jedná se především o oblouky, příruby, spojovací nátrubky, redukce, zátky apod.

Při spojování pomocí elektrotvarovky je nutné se z konců potrubí odstranit ochranný plášť a mechanicky oškrabat zoxidovanou vrstvu, jako u běžného potrubí z PE 100. Při svařování potrubí metodou natupo není nutné odstraňovat ochranný plášť, je však nutné použít svářečku s většími čelistmi.

Potrubí je možno spojovat i s běžným potrubím z PE100 a PE 100 RC. Parametry pro svařování jsou shodné jako u běžného materiálu PE 100 RC.

 

Soubory ke stažení

 
 
 
 
Copyright © 2013 HAK velkoobchod s. r. o.
Powered and created by E-WORKS :: web studio | XHTML 1.0 | CSS 2